domů Projekty
Projekty a akce
11 Srpen 2013

MOBILNÍ APLIKACE
Geolokační hra Veltrusy: Ostrov pokladů,

Geolokační hra Veltrusy: Ostrov pokladů je první vzdělávací geolokační hrou v České republice. Jde o projekt vycházející z konceptu m-learning (mobilního vzdělávání) a location-based gaming (hry založené na lokalitě), který známe především díky oblíbenému geocachingu.

 
11 Srpen 2013

MOBILNÍ APLIKACE
Ptačí pexeso,

Jednoduchá mobilní hra kopírující klasickou hru pexeso avšak v audiovizuální podobě.

 
11 Srpen 2013

MOBILNÍ APLIKACE
Augmented reality aplikace,

Augmented reality aplikace pro studium 3D modelu Roháče obecného (Lucanus Cervus).
Využíváme Vuforia SDK z open source produkce Qualcomm Austria Research Center GmbH.

 
07 Květen 2011

INTERAKTIVNÍ INSTALACE
Interaktivní instalace na památku obětí holocaustu,

Interaktivní památník skládá poctu obětem i přeživším holocaustu skrze osobní svědectví Markéty Novákové. Exponát nabízí inovativní scénografický přístup používající nejnovější technologie k tomu, aby diváka co nejvíce fyzicky a emocionálně zapojil a připomněl tuto tragickou kapitolu 20. století.

 
17 Září 2010

workshop
Interaktivní instalace a děti,

M77 ve spolupráci s Prague College a Libat přinesla akci "Interaktivní instalace a děti" - workshop pro sociální centrum a dětské domovy: V rámci odpoledního workshopu děti spolu s odborníky a pedagogem pracovaly s 3D světy a hravou formou jim byla představena témata jako kyberprostor, sociální skupiny a identita na internetu apod. Pro tuto příležitost byly připraveny speciální umělecké instalace, které rozvíjí poznávací a imaginativní schopnosti dětí. Umělecké dílo tak svou podstatou vtahuje do děje a stimuluje k vlastní iniciativě.

 
25 Srpen 2010

AUDIOVIZUÁLNÍ TVORBA PRO MUZEA
Památník "La Marseillaise",

Kultura jde často ruku v ruce s historií. Právě proto se propojují i v rámci význačného projektu památníku francouzské státní hymny.

Muzeum Francouzské revoluce v Marseille využívá hlavně animovaných scenérií a multimediální techniky, jež jsou navrženy tak, aby ponořily smysly diváka do úchvatné cesty prostorem a časem. Cílem města bylo vytvořit památník státní hymny, veřejnou kulturní a turistickou atrakci.

M77 přispělo do projektu komplexní tvorbou vizuálních efektů. Pokročilými animačními technikami oživili původní malby, které budou použity pro hlavní scénografii památníku.

 
04 Květen 2010

festival nezávislého filmu a umění nových médií
ANEMIC FESTIVAL,

Rok 2010 stál u zrození prvního ročníku ANEMIC FESTIVALu, mezinárodní platformy pro nezávislou filmovou produkci a multi-disciplinární tvorbu. 4 dny promítání, videoartu, krátkých filmů, animací, dokumentárních filmů, interaktivních a video instalací, audiovizuálních performancí.

 
29 Březen 2010

workshop
Workshop: VVVV,

Sobota 22. května 2010, Studio Prague College (Polská 26, Praha 2)
M77 a Prague College připravili workshop o VVVV. Jde o speciální programovací nástroj využívající motion graphics, audio a video ovládané v reálném čase. Vizuální programování v jednoduchém grafickém rozhraní umožňuje kreativní práci i absolutním začátečníkům.

 
29 Březen 2010

VZDĚLÁVACÍ PROJEKT
Live on Line,

M77 se podílela na přípravě a realizaci vzdělávacího projektu Live on Line na fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. V rámci projektu vznikla i on-line publikace.